regeneracja turbosprężarek

regeneracja turbo: krosno

Firma Turbonaprawa.pl specjalizuje się w profesjonalnej naprawie turbin do różnego rodzaju pojazdów - od samochodów osobowych, przez dostawcze, aż po ciężarowe, a nawet maszyny budowlane i inne urządzenia napędzane silnikami spalinowymi. Doświadczenie oraz posiadana wiedza pozwalają nam skutecznie regenerować praktycznie każdy rodzaj turbosprężarek. Przed podjęciem działań naprawczych zawsze jednak dokładnie sprawdzamy aktualny stan turbosprężarki. Określamy przyczynę uszkodzenie i mając stuprocentową pewność, iż awaria dotyczy konkretnego elementu przystępujemy do działań.

 

Dostarczona do naszej firmy turbosprężarka (osobiście lub kurierem) w pierwszej kolejności jest szczegółowo oglądana przez naszych specjalistów. Kontrolujemy na tym etapie stan techniczny turbiny, luz osiowy, pracę układu regulacji ciśnienia doładowania. Aby dokładnie sprawdzić co jest przyczyną usterki konieczne jest zdemontowanie poszczególnych elementów składowych turbiny i precyzyjne oczyszczenie ich. Bez takiego działania ostateczna kondycja sprzętu jest niemożliwa do określenia. Uszkodzone elementy należy oczywiście zastąpić nowymi częściami.

 

Bardzo ważnym aspektem w zakresie naprawy turbosprężarki jest właściwe wyznaczenie jej układu wirującego. Na ten proces składa się wyważenie wirnika turbiny oraz doważanie całego układu wirującego. Podczas doważania turbina działa w porównywalnych warunkach jak w silniku spalinowym. Na każdym etapie prowadzonych prac poddajemy turbosprężarkę licznym testom i kontrolom, aby mieć pewność, iż będzie sprawowała się bez zarzutu. Kończąc naprawę turbiny montujemy poszczególne elementy oraz zajmujemy się właściwym wysterowaniem układu regulacji ciśnienia doładowania. Mowa tu o zaworze upustkowym lub opcjonalnie układzie zmiennej geometrii.

 

Po naprawie turbosprężarki otrzymują Państwo:

- instrukcję montażu turbiny, która jednoznacznie i kompleksowo opisuje proces zamontowania sprzętu

- kartę gwarancyjną

- protokół wyważenie końcowego

 

Na każdy naprawiony (i zakupiony) sprzęt udzielamy rocznej gwarancji. Jesteśmy przekonani o niezawodności naszych usług.